Консультації

Як повернути пенсійний збір сплачений при купівлі житла ?

Громадяни, які придбавають житло, зобов’язані сплатити 1 % пенсійного збору від його вартості. Пенсійний збір сплачується при оформленні договору купівлі-продажу, в іншому випадку, нотаріус не посвідчить угоду.

Але чи всі повинні сплачувати такий збір ?

Відповідно до абзацу 1 пункту 9 статті 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування зокрема є фізичні особи, які придбавають нерухоме майно, за винятком громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.

Тому, такі громадяни мають право на повернення сплаченого пенсійного збору.

Доказом перебування у черзі на отримання житла є довідка відповідної установи, а доказом придбання житла вперше є Відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та договір купівлі – продажу. Доказами сплати пенсійного збору є банківська квитанція про сплату на рахунок Державного казначейства, необхідно наперед подбати про її збереження.

Процедура повернення коштів полягає у зверненні з листом до відповідного управління Пенсійного Фонду України з проханням повернути безпідставно сплачений пенсійний збір. Наступним кроком після отримання відмови є звернення в адміністративний суду з позовом про повернення безпідставно сплаченого збору із залученням в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору – управління Державного казначейства на рахунок якого сплачено збір. Після набрання рішенням законної сили, Пенсійний Фонд робить відповідне подання до Державного казначейства, яке подається разом із копією рішення суду, оригіналом квитанції та заявою встановленого зразка в якій також зазначаються банківські реквізити на які необхідно перерахувати кошти. Всі ці документи, подаються особисто заявником або уповноваженою ним особою. І через 10 днів Ви отримуєте кошти в розмірі сплаченого пенсійного збору, судовий збір сплачений при подачі позову, витрати понесені на правову допомогу адвоката.

Слід також зазначити, що витрати на правову допомогу адвоката відшкодовуються в повному обсязі за рахунок Пенсійного Фонду України.

Адвокат Оксамитний М.М.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *