Консультації

Набрав чинності Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»

17 червня 2018 року набрав чинності Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», крім пункту 2 статті 23, яка почне діяти через рік. Не дивлячись на те, що Закон врегулював питання, які не були врегульовані попереднім Законом, він значно ускладнює порядок прийняття рішень Товариствами та управління ними. В цілому, це перероблений Закон «Про акціонерні товариства», з якого виключені положення, що стосувались цінних паперів, публікацій повідомлень про проведення Зборів, рахункові і реєстраційні комісії.
Ускладнився порядок скликання Загальних зборів, винесення питань на їх розгляд, прийняття рішень та саме їх проведення. Зокрема статтею 32 Закону, передбачено, що Виконавчий орган товариства зобов’язаний повідомити учасників товариства не менше ніж за 30 днів до запланованої дати проведення загальних зборів учасників, якщо інший строк не встановлений Статутом товариства. Тому для оперативності прийняття рішень, в Статуті доцільно передбачити менший строк для повідомлення.
Слід також зазначити, що всі Товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю зобов’язані привести свої статутні документи у відповідність до цього Закону і до 17 червня 2019 року вони звільняються від сплати адміністративного збору за внесення змін до Статуту.

Ознайомитись з повним текстом Закону, можна за наступним посиланням:http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2275-19/print1473189076833701

Адвокат Оксамитний М.М.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *