Консультації

Суд не в праві повернути позов по причині відсутності в платіжному документі про сплату судового збору посилання на конкретну позовну заяву

До такого висновку у своїй постанові від 23 травня 2018 року, прийшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду при розгляді справи № 909/1013/17.

Суд у своєму рішенні зазначив:

Що, відповідно до частини другої статті 9 Закону України “Про судовий збір” (в редакції, чинній на момент звернення з позовом) суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України.

Таким чином, зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України перевіряється відповідно до Закону України “Про судовий збір”. Обов’язок перевірки зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України покладається саме на суд. Відсутність відомостей про те, яка саме позовна заява оплачується судовим збором, не є підставою для повернення позовної заяви, оскільки суд самостійно перевіряє сплату позивачем належної суми судового збору.

Ознайомитись з повним текстом рішення можна за наступним посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/74345968

Адвокат Оксамитний М.М.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *