записи

Хто може представляти юридичну особу в касаційному суді ?

Представництво юридичної особи в касаційному суді може здійснюватися виключно шляхом самопредставництва (представництво інтересів керівником підприємства чи іншою особою уповноваженою статутом), адвокатом, у передбачених законом випадках прокурором. Такого висновку дійшла Велика Палата Верховного Суду у своєму рішенні від 02.10.2017 року Справа № 910/23346/16, на підставі  Закону № 1401-VIII від 30 вересня 2016 року, яким фактично запроваджено судову реформу в Україні.

Слід також зазначити, що з 01 січня 2018 року аналогічний порядок представництва діє і в апеляційних судах, а з 01 січня 2019 року і в судах першої інстанції, незалежно від дати видачі довіреності особі, яка не являється адвокатом.

Тому, для уникнення проблем при касаційному та апеляційному оскарженні, касаційна чи апеляційна скарга, як мінімум повинні бути підписані керівником підприємства чи уповноваженою статутом особою або адвокатом і відповідно подані ними особисто чи направлені поштою цінним листом з описом вкладення.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *